0850 532 54 54     0541 344 44 75
info@netkombiklima.com.tr     Talep Formu

Sıva Altı Klima Tesisatı

457 kez okundu

Sıva Altı Klima Tesisatı

Hali hazırda günümüzde yaz ve kış aylarında kullanılabilecek klimalar çeşitli avantajları da beraberinde getirmektedir. Hemen her oda ve mekân için uygun boyutlarda klima seçenekleri vardır. Bununla birlikte klimaların çok daha estetik bir görünüme sahip olması da sıva altı klima tesisatı yapılarak elde edilebilir. Alanında deneyimli ustalar tarafından yaptırılması gerekli olan bu tesisat süreçlerinde birtakım önemli püf noktalar bulunurken süreç sonrasında çok daha iyi bir kullanımda elde edilecektir. Uzun yıllardır bu alanda hizmet veren firmamızla hemen iletişime geçebilir, daha ayrıntılı bilgiler elde edinebilirsiniz. Ayrıca süreçlerle ilgili fiyat hesapları ya da keşif durumlarıyla projelerin oluşturulması süreçlerini de öğrenebilirsiniz. Peki, sıva altı klima tesisatı neden yapılır?

 

Sıva Altı Klima Tesisatı Kazanımları

Bilindiği gibi klima döşemelerinde bakır borular kullanılmaktadır. Bakır borularının belirli ömürleri var olurken aynı zamanda görünümleri de bir hayli itici gelebilmektedir. Bundan dolayı sıva altına doğru çekilen bakır boruların görülmesi söz konusu olmayacaktır. Görsel açıdan önemli bir kazanım elde edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte bakır borularının ömrünün çok daha uzun hale gelmesi de bu işlemle sağlanan kazanımlar arasındadır. Klima tesisatının çok daha uzun yıllar problemsiz olarak kullanımı da gerçekleşecek sıva altı işlemiyle mümkün olacaktır. Sizlerde hemen sıva altı klima tesisatı nasıl yapılır sorusu için bizlerle irtibat kurabilir, istediğiniz zaman diliminde hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Geniş ekiplerimizle birlikte çok hızlı bir şekilde sıva altı klima tesisatı yaparak istediğiniz olanakları sağlayabilmekteyiz. Hiçbir aksilik olmaksızın süreçlerin tamamlanmasını sağlamanın yanı sıra, mekanların kirlenmesi ya da hatalı işlemlerin olmayacağını da garanti etmekteyiz. Bilhassa salon ya da mutfak gibi mekanlarda bulunan klima tesisatlarının gizlenmesinde sıva altı işlemlerin kullanımı birçok yarar getirir. Çok daha fazla kişinin görebileceği mekanlarda da hizmet vermeyi sürdürmekteyiz. Ofis bölümleri ya da alışveriş mağazalarında da montaj süreçlerinin yapılarak boruların gizlenmesi, sıva altı tesisatının daha verimli kullanılması ihtimal dahilindedir.

Sıva Altı Klima Tesisatı Döşeme

Yaşam alanlarının görüntü kirliliğine sahip olmaması için gerekli hale gelen sıva altı klima tesisat fiyatları işlemlere göre değişkenlik gösterir. Yapılacak işlemlerin belirlenmesi sonrasında fiyatlar daha da şekillenirken günümüzde ise çoğu yapıda bu durumların olduğu da bir gerçektir. Hali hazırda yeni yapılarda elektrik ve su tesisatlarının çoğu da sıva altından gerçekleşir. Klima tesisatları içinde imkanların verilmiş olması süreçlerin çok daha zahmetsiz olmasını beraberinde getirir. Uzman ekipler tarafından gerek tadilat gerek yapımı bitmiş binalarda bakır boru tesisatın sıva altına yerleştirilmesi imkân dahilindedir. Alanında yetkin uzmanlarımızla birlikte tüm süreçlerde sizlere yardımcı olmaktayız ve işlemlere hemen başlayabilmekteyiz. Satın almış olduğunuz binaların yapım aşamasında olması bile durumlarda bir etkileme yapmamaktadır. Tesisatların döşenmesi ve kullanımıyla klima tesisatlarını hazır hale getirebiliriz. Klima tesisatı fiyatları bakımından değerlendirildiğinde de firmamızın en iyiler arasında bulunduğunu söylemek zor değildir.

Gömme olarak da tabir edilen bu işlemlerin başlangıcı ise mühendislerin çizimleridir. Birçok firma tarafından günümüzde ücretsiz keşif durumu söz konusu olurken fiyatların bu keşifler sonrasında netleşmesi de ihtimal dahilindedir. Böylelikle hiçbir maddi kayıp olmadan böyle bir işlemin ne kadara mal olacağını bilmek mümkündür. Bizlerde sizlere en iyi fiyat avantajlarını sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Kısa süre içinde yaptırmak istediğiniz sıva altı klima tesisatına ilişkin fiyat bilgilerini sizlere sunabilir, karar vermenize yardımcı olabiliriz. Uygun ödeme şartlarına sahip olmamızda çok daha cazip olmamızı kaçınılmaz hale getiriyor. Sizlerde hemen uygun tekliflerimizi değerlendirebilir ve sürece onay verebilirsiniz.

Keşiflerin tamamlanmasının ardından onay alımıyla süreç başlatılır. Mühendislerimizin doğru bir şekilde çizimlerini gerçekleştirilmesinin ardından projeniz hazırlanır. Sıva altı işlemlerin yapılmasında boruların belirlenmesi klima özelliklerine göre ayarlanır. Böylelikle klima boyunca mekânda hiçbir şekilde bakır boruların görülmemesi sağlanır. Geçişlerin hazırlanmasıyla birlikte iç klima ve dış motorun bağlantı bölümleri de belirlenir. Uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen işlemlerde herhangi bir aksilik olmayacağı söylenebilir. Ayrıca işlemler sonrasında sıva altında bir kabarma durumu olmayacağını da garanti etmekteyiz. Böylelikle çok daha uzun yıllar kullanımı problem çıkarmayacak klimaları ev ya da ofislerinizde değerlendirebilirsiniz. Sıva altı klima tesisatı nasıl döşenir sorusunun yanıtlarını müşteri hizmetlerimizle bağlantıya geçerek de alabilirsiniz.

Sıva altında bulunacak olan bakır borulama çalışmalarımızda ise tüm durumları göz önünde tutmaktayız. İlerleyen zamanda tablo asmak ya da raf monteleme işlemleriyle birlikte duvara monteleme yapılmasında herhangi bir olumsuzluk olmayacağını şimdiden belirtmek isteriz. Duvar özelinde tüm müdahalelerde dahi bakır boruların hasar alması söz konusu değildir. Çivi çakma, dübel kullanımı durumlarında da borularda delinmeye bağlı olarak sızdırma risklerinin tamamını güvence altına almaktayız. Deneyimle birlikte becerilerimizi de hizmetimizde ortaya koyarken kusursuzluk ilkesinin belirlemenin avantajlarını yansıtmaktayız. Hiçbir şekilde sıvı altındaki bakır boruların işlemler sırasında ya da sonrasında zarar görme durumu olmayacaktır. Bununla birlikte gerçekleştirilen sıva altı klima tesisatı özelinde de projelendirmeye tam uygunluk vardır. Çizilen ve onaylanan projenin haricinde bir işlem yapmamız ya da değişikliğe gitmemiz hallerinde sizleri tam anlamıyla bilgilendirmekteyiz.

Klima Altyapı Tesisatı

Klima altyapı tesisatı özelinde bakır boruların döşenmesi önemli bir yer tutmaktadır. Bununla birlikte klimalarda kullanılacak boru çapları ise büyüklük ve cins durumlarına göre farklılık gösterir. Klima BTU ne kadar büyük olursa boru çaplarının büyük olması da gereklidir. İç ve dış ünite bağlantıyı sağlayan boruların kesimindeki ayarlamalar ise klimaya göre yapılır. Montaj için kullanılacak borunun en az 3 metre olması gerekir. Dik bir şekilde ölçüsü alınan boru kesilir. Sonrasında ise boru ağzı temizlenerek kullanıma hazır hale getirilir.

Split klimalarda boru montajlarında havşa bağlantısı kullanılırken boruların takılma sürecinde de herhangi bir hasar verilmemesine dikkat edilmelidir. Kapağın yankeski ile açılmasının ardından boru alınır ve çıkış yönünde bükülerek ayarı yapılır. Sıvı altı işlemi yapılmış olan klimanın drenaj borusu alt kısımda olacak şekilde dekoratik bantla sarılması sağlanır. Bununla birlikte klima kullanımıyla başlayan süreçte parçaların aşınmasının önlenmesi için yağ kullanımı söz konusudur. Soğutucu akışkanla temas halinde bulunan bu yağın sistemde dolaşması ise iç yüzeyde birikmeye sebep olabilir. Evaropatör borularının zamanla tıkanmasına sebep olması ise klima kullanımlarında yağ kapanı oluşturulmasında gerekli kılmaktadır. Hareketli parçaların hızlı bir şekilde aşınmasına sebep olmaması ve tıkanma durumlarının görülmemesi için boru içlerinde her 6 metrelik aralıklarda yağ kapanı konulur. Bu sayede ise kompresör yağının iç üniteye geçebilmesinin önüne geçilir.

Uzun ve kapsamlı klima tesisatlarının yalıtım eksiklikleri ise performansları doğrudan etkileyen durumlar arasında sayılabilir. Klima verimliliğinin gözle görülür oranda düşmesi sebebiyet verilmemesi için gerekli olan yalıtımlarını sağlayabilmekteyiz. Bununla birlikte belirli aralıklarla kombilerin bakım kontrollerinin yapılması da daha iyi bir performansa sahip bir şekilde kullanılmasını sağlar. Çeşitli mekanlarınızda klima kullanımını çok daha iyi bir hale getirmek için tek bir telefonla bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Gerek görünüm gerek kullanım kolaylığı bakımından sıvı altı tesisatları sağlayarak daha modern ve kusursuz bir şekilde klima ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlamaya devam etmekteyiz.BİLGİLENDİRME

Net Servis Merkezi Olarak İstanbul - Tekirdağ- Sakarya Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Klima ve Beyaz Eşya - Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Klima Servis Numaramız: 0541 344 44 75
 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER